Tipy na výlet

V okolí penzionu se nachází mnoho turisticky zajímavých cílů. Máme pro vás několik tipů:

Karlštejn
Karlštejn

Gotický hrad Karlštejn se nachází uprostřed Chráněné krajinné oblasti Český Kras. byl vybudován panovníkem Karlem IV. a sloužil jako soukromé sídlo a později také jako klenotnice pro uschování korunovačních klenotů a souborů svatých ostatků. Nejznámější částí hradu je bezpochyby kaple sv. Kříže.

 

 

Koněpruské jeskyně
Koněpruské jeskyně

Jeskyně se nacházejí v CHKO Český kras nad obcí Koněprusy. Jedná se o nejrozsáhlejší jeskynní systém v Čechách. Návštěvníkům se zde nabízí jedinečný pohled na různé vápencové útvary.

 

 

Zámek Dobříš
Zámek Dobříš

Nádherný zámek s rozsáhlým anglickým parkem. Zámek byl často využíván i k natáčení různých filmů a pohádek. V zámku se nachází muzeum města Dobříše, konírna a zrcadlový sál.

 

 

Mníšek pod Brdy
Mníšek pod Brdy

Ve městě Mníšek pod Brdy se nachází hned několik kulturních památek, které stojí za návštěvu - kostel svatého Václava, zámek Mníšek pod Brdy, socha svatého Jana Nepomuckého, kaple Navštívení Panny Marie, klášter Skalka a další.

 

 

Muzeum zlata Nový Knín
Muzeum Knín

Muzeum se nachází na náměstí Jiřího z Poděbrad v Novém Kníně. Je zde k vidění historie těžby a zpracování zlata a také expozice věnovaná dějinám města a řemeslům, vykonávaným v této oblasti.

 

 

Hornické muzeum Příbram
Doly Příbram

Největší hornické muzeum v Čechách nabízí rozsáhlé historické a geologické expozice. Nachází se v Příbrami ve čtvrti Březové Hory. K vidění je zde např. Ševčinský důl, Důl Vojtěch, Důl Anna, Mineralogická expozice, Hornická chalupa a další

 

 

Památník Karla Čapka ve Staré Huti
Památník Karla Čapka

Památník dříve fungoval jako letní sídlo spisovatele Karla Čapka a jeho manželky - herečky Olgy Scheinpflugové. Muzeum je věnováno životu a tvorbě manželů a je obklopeno krásnou zahradou. Nachází se zde také expozice novináře a spisovatele Ferdinanda Peroutky.

 

 

Pravidelně se zde pořádají:
  • Mníšecký festival vína
  • Mníšecký festival piva

Snadná dostupnost do Prahy